De Krat van week 7 - Kapucijners

De kapucijner heeft een imagoprobleem. Dat begint al bij de naam. Waarschijnlijk is die afkomstig van de kleur van de pij die Kapucijner-monniken dragen. Een beetje vaalbruin. De synoniemen zijn ook niet erg vreugdevol: grauwe erwt, grauwe gans, vale, of grijze erwt. Niet echt eetlust-opwekkend.

Onterecht hoor, want deze peulvrucht is heerlijk en subtiel van smaak. Tenminste, als je de peulen maar vroeg van de plant trekt, en de bonen niet helemaal door laat rijpen. Dan worden ze namelijk een beetje melig. Ook iets waar kapucijners onterecht mee worden geassocieerd.

Jong geoogst echter, zijn ze heerlijk fris en zoet, en dan lijken ze ook op de naam die ook wel wordt gegeven: velderwt. Voel je het verschil? Meteen een springerig, lente-achtig mondgevoel toch? Die jonge erwtjes worden meestal meteen verwerkt en bewaard in glas of blik.

Kapucijners dus, volgende week, met de onvolprezen piccalily van Kesbeke ernaast.

Ook een krat proberen? Bekijk hier onze kratten.