Uw wijzigingen worden verwerkt

Ovenschotel met gehakt, spitskool en rozijnen

Ovenschotel met gehakt, spitskool en rozijnen
Bereidingstijd: 50 minuten
In de krat
Ingredient1 pers.2 pers.3 pers.4 pers.
Rozijnen (g)255075100
Aardappelen kruimig (g)200400600800
Banaansjalot (stuk(s))0,250,50,751
Gehakt, half om half (g)125250375500
Spitskool (g)150300450600
Prei (stuk(s))0,511,52

Zelf in huis
Ingredient1 pers.2 pers.3 pers.4 pers.
Knoflook (teentje(s))11,533
Olie (om te bakken)
Paprikapoeder (tl)0,5122
Kerriepoeder (tl)11,533
Melk (scheutje(s))
Peper en zout (naar smaak)


Download PDF
  • Let op! Je hebt vaker sjalot nodig deze week.
  • 1. Verwarm de oven voor op 200 C. Zet de rozijnen in een bakje warm water totdat ze net onder staan om te wellen. Schil de aardappels, snij ze in grote stukken en kook gaar in circa 15 minuten.
  • 2. Snipper de sjalot en hak de knoflook fijn. Fruit de sjalot zachtjes in een beetje olie glazig. Voeg het gehakt en 1/3 van de knoflook toe met het paprikapoeder en een flinke snuf zout. Bak het gehakt rul. Proef of het gekruid genoeg is naar je smaak. Snij intussen de spitskool in dunne reepjes en was de prei en snij in ringen.
  • 3. Doe het gehakt wanneer het rul is in een ingevette ovenschaal. Voeg wat olie toe en fruit het kerriepoeder met de andere 2/3 van de knoflook heel kort (30 sec). Voeg dan de spitskool en de prei toe en roerbak goed om. Dek af en laat op laag vuur gaar en zacht worden in ongeveer 10 minuten.
  • 4. Giet de rozijnen af en meng door de spitskool. Breng het geheel op smaak met peper en zout. Stamp intussen de aardappels met een scheutje melk en zoveel olijfolie totdat je een smeuige puree hebt. Maak af met peper en zout.
  • 5. Leg de groenten op het gehakt in de ovenschaal en daar bovenop de puree. Sprenkel er nog wat olijfolie over en zet gedurende 15 tot 20 minuten in de oven, totdat er een mooi bruin korstje op zit.

Filter op:

Uit de krat van:





Bestel deze krat

Filter op:

Uit de krat van:





Bestel deze krat