Uw wijzigingen worden verwerkt

Penne met flespompoen, broccoli, spek, chilivlokjes en gepofte knoflook

Penne met flespompoen, broccoli, spek, chilivlokjes en gepofte knoflook
Bereidingstijd: 35 minuten
In de krat
Ingredient1 pers.2 pers.3 pers.4 pers.
Flespompoen (g)150300450600
Spekblokjes (g)75150225300
Knoflook met schil (teen)1,534,56
Chilivlokjes (tl)0,30,50,751
Broccoli (g)100200300400
Penne (g)60120180240
Citroensap (el)1234

Zelf in huis
Ingredient1 pers.2 pers.3 pers.4 pers.
Olijfolie (besprenkelen) ()
Olijfolie (extra vierge) (el)1234
Suiker (tl)0,30,50,751
Peper en zout ()


Download PDF
  • Let op je hebt vaker flespompoen en chilivlokjes nodig deze week.
  • 1. Verwarm de oven voor op 180 graden. Haal van het smalle gedeelte van de flespompoen zoveel als je nodig hebt voor dit recept, schil en snij in blokjes. De buik (het bolle gedeelte) van de flespompoen gebruik je elders deze week.
  • 2. Bekleed een bakblik met bakpapier en spreid daarop het spek, de pompoen, de chilivlokken (als je niet van pittig houdt, doe dan de helft) en de knoflooktenen met schil. Besprenkel met wat olijfolie, hussel om en schuif in de oven gedurende 25-30 minuten.
  • 3. Zet een pannetje water op voor de broccoli. Snij de steel in blokjes maak de roosjes klein. Kook beetgaar in ca. 5 minuten.
  • 4. Zet een pan water op voor de penne en kook gaar volgens gebruiksaanwijzing. Giet af, besprenkel met wat olie en hou warm.
  • 5. Leg de broccoli als die afgegoten en uitgelekt is nog 5-10 minuten tussen de spek en pompoen. Draai de oven uit als de spekjes lekker bruin zijn geworden en haal de knoflooktenen er vast uit.
  • 6. Pel de knoflook en wrijf met een vijzel of met de bolle kant van een lepel plat. Meng de knoflook met het citroensap, de olijfolie extra vierge, de suiker en de peper tot een dressing. In principe hoeft er, vanwege het spek, geen zout in. 
  • 7. Meng de penne met het pompoen-spek-broccolimengsel en de dressing goed door elkaar. Check op zout, misschien nog iets nodig. 

Filter op:

Uit de krat van:





Bestel deze krat

Filter op:

Uit de krat van:





Bestel deze krat