Gegrilde aubergine met yoghurtsaus en een linzensalade met granaatappel
Vegetarisch, Vegan
- totalTime minuten
 
    Ingrediënten
In de box
- 3 stuks aubergine
 - 1 stuks venkel
 - 4 el (soja)yoghurt
 - 3 blik linzen
 - 60 gram pecannoten
 - 1 stuks granaatappel
 - 15 gram muntblaadjes
 - 2 stengels bosui
 
In Huis
- olie om te bakken
 - naar smaak paprikapoeder (optioneel)
 - 1 el (vegan) mayonaise
 - 1 el sojasaus
 - 0.25 tl komijnpoeder
 - 1 teentje knoflook
 - kneepje citroensap uit een flesje (voor de saus)
 - 2 el olijfolie extra vierge
 - 2 el balsamicoazijn
 - 1 el citroensap uit een flesje (voor de linzen)
 
Recept stappen
- Snij de aubergine in blokjes van ca. 3 cm. Verwarm olie in een grote koekenpan of wok en bak de aubergine in 10-15 minuten gaar op hoog vuur (laat het goed bruin bakken). Breng op smaak met zout en peper en eventueel wat paprikapoeder naar smaak.
 - Verwijder het loof en hart van de venkel en snij in plakjes. Verwarm olie in een koekenpan en bak de venkel goudbruin.
 - Meng de (soja)yoghurt samen met de (vegan) mayonaise, sojasaus, komijnpoeder, knoflook, citroensap en breng op smaak met zout en peper.
 - Warm de linzen op in een klein pannetje, giet af.
 - Bak de pecannoten een paar minuten in een droog koekenpannetje.
 - Halveer de granaatappel in de breedte en sla met de bolle kant van een lepel op de onderkant en vang de pitjes op. Hak 2/3e van de munt fijn en snij de bosui in dunne ringetjes. Meng samen met de linzen, olijfolie extra vierge, balsamicoazijn en citroensap. Breng op smaak met zout en peper.
 - Verdeel de linzensalade over de borden en serveer met de gebakken aubergine, gebakken venkel en het (vegan) yoghurtsausje. Garneer met de rest van de munt blaadjes en de pecannoten.
 - Goed om te weten: Op de foto zijn geen pecannoten te zien, maar wij hebben ervoor gekozen om deze toch extra te geven.